Co roku zapraszamy do współtworzenia koncepcji wizualnej festiwalu wyjątkowych artystów z różnych stron świata.
W tym roku autorami projektów graficznych i zwiastuna edycji Festiwalu Patchlab _econtinuum są artyści z warszawskiego zespołu Inexsistens, czyli Jakub Wróblewski i Przemysław Danowski.

“Identyfikacja opiera się na szukaniu relacji między człowiekiem a naturą w szybko zmieniającej się, dynamicznej rzeczywistości. Projektując tegoroczną edycję skupiając się na haśle _econtinuum staraliśmy się połączyć organiczną, futurystyczną estetykę z wyglądem technologii wspieranej przez SI. Pojawiły się pytania jak mogą wyglądać systemy przyszłości, dystrybucja informacji, hodowla roślin. W tegorocznej identyfikacji festiwalu dominuje chrom, szkło i biel.”

Inexsistens to interdyscyplinarny zespół tworzący współczesne projekty artystyczne. Ich obszarem zainteresowań jest szukanie nowego języka wizualnego, audialnego, narracyjnego oraz projektowanie zanurzeń. Skupiają się na interaktywnych rozwiązaniach wykorzystujących sześć stopni swobody, badają stopnie osiągania immersji, dźwięk przestrzenny i innowacyjne podejście do estetyki, nie unikając eksperymentowania z innymi współczesnymi formami artystycznej ekspresji.

Identyfikacja wizualna będzie towarzyszyć nam przez cały czas trwania festiwalu, prezentowana będzie także w formacie 360° w Klubie Festiwalowym w Hevre+1.