Podczas trzech paneli dyskusyjnych poznamy alternatywy dla katastrofy klimatycznej, jakie oferują artyści, projektanci, wizjonerzy i eksperci z różnych dziedzin.

Dwa panele online przygotowane we współpracy z FutureEverything, poprowadzi Irini Mirena Papadimitriou, dyrektorka artystyczna brytyjskiej organizacji FutureEverything, działającej na pograniczu sztuki, nauki i aktywizmu od niemal trzydziestu lat. W tym programie uznani artyści, projektanci, naukowcy i badacze podzielą się pracą i metodologiami, które wykraczają poza istniejące struktury władzy i ustalone sposoby myślenia: od wydobycia i eksploatacji po nowe możliwości, pokrewieństwa i wizje na przyszłość. Wśród zaproszonych gości jest m.in. Jay Springett, związany z ruchem solarpunk, Jakob Kudsk Steensen – duński artysta tworzący prace oparte na współpracy z biologami terenowymi, Nick Laessing badający możliwości walki z eko-kryzysem przez sztukę, Giulia Bellinetti z Banku Materiałów Przyszłości, aktywistka Maya Chowdhry oraz Robertina Šebjanič – autorka instalacji Aquatocene. The subaquatic quest for serenity prezentowanej na wystawie _econtinuum.

Panele online prowadzone będą w j. angielskim.

 

Trzeci panel w j. polskim odbędzie się w piątek na żywo w Krakowie i poprowadzi go Agnieszka Obszańska,  była dziennikarka radiowej Trójki, a obecnie Radia 357.  Z zaproszonymi gośćmi: Joanną Kurkowską, Pawłem Janickim i Joanną Murzyn rozmawiać będzie m.in. o tym, czym jest ekologia cyfrowa, jaką rolę odgrywa w tym kontekście sztuka cyfrowa i NFT.