Nasi przyjaciele – Unsound Festival kończy w tym roku 20 lat! Aby uczcić tę wyjątkową okazję, nawiązaliśmy współpracę artystyczną między dwoma festiwalami i tak pojawił się BARBLE!
Jako wspólny projekt Patchlab Festival i Unsound łączy tematy obu festiwali: _econtinuum i Bubbles.

BARBLE to interaktywna rzeźba w rozszerzonej rzeczywistości, która ma formę efemerycznej bańki zmieniającej swój kształt i kolor w czasie rzeczywistym w zależności od poziomu zanieczyszczenia powietrza w Krakowie. Projekt jest zrealizowany przez Elektro Moon Vision – duet artystów cyfrowych związanych z Krakowem we współpracy z paryskim alchemikiem dźwięku Niamké Désiré (aka Aho Ssan).

BARBLE unosi się nad miastem od 6 do 16 października w czasie trwania obu festiwali. Można go znaleźć w trzech lokalizacjach miasta: na Rynku Głównym, przy Kopernika 15 (przy wejściu na wystawę Patchlab „Immersive Garden”) oraz przed Małopolskim Ogrodem Sztuki (Rajska 20). Podczas Unsoundu BARBLE można znaleźć w następujących lokalizacjach: Ratusz Tower na Rynku Głównym, Biuro Festiwalowe Unsound w Pałacu Krzysztofory Rynek Główny 35, przy Kopernika 15 (miejsce koncertów Unsound Morning Glory) oraz Filharmonia Krakowska.

JAK TO DZIAŁA: Gdy znajdziesz się w jednej ze wymienionych wyżej lokalizacjach wystarczy wejść na patchlabar.patchlab.pl, wybrać BARBLE i rozejrzeć się wokół siebie przez ekran telefonu.

 

Projekt ten jest wspierany przez SHAPE – europejską platformę poświęconą innowacyjnej muzyce i sztukom audiowizualnym, współfinansowaną przez program unijny Kreatywna Europa.