Field & The Island

9.10 | 18:00 Bilety | Going. / 50 zł Małopolski Ogród Sztuki

Dwa wyjątkowe performensy na zamknięcie festiwalu:  widowiskowy performens  Field  kanadyjskiego artysty Martina Messier, inspirowany zjawiskiem wyładowań atmosferycznych oraz kwestionujący ślepą wiarę w postęp koncert  audiowizualny zatytułowany  The Island, francuskiego artysty Francka Vigroux w duecie z Kurtem d’Haeseleer. 

Ilość miejsc ograniczona.

Uwaga: Ten program nie jest odpowiedni dla osób wrażliwych na migające światło. 

 

63KB

35KB

Audiowizualny spektakl inspirowany gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi i wszechobecnym w środowisku polem elektromagnetycznym, z którego można wygenerować dźwięk. Te szczątkowe, niezauważalne dla oczu i uszu, sygnały elektryczne są zbierane przez mikrofony z przetwornikami elektromagnetycznymi i staja się materiałem, który tworzy niezwykłe widowisko dźwiękowe. Na scenie Martin Messier wchodzi w interakcję z dwoma aluminiowymi panelami – przez nieustanny ruch ich podłączania i odłączania, kreując zjawiskowe kompozycje dźwiękowo-świetlne.

 

 

Małopolski Ogród Sztuki


28KB

Zmysłowy i intensywny performens, inspirowany dystopijnymi opowieściami o wyspach i dolinach, zatapianych przez budowy zapór wodnych, które powodują̨ perturbacje dla ludzi i środowiska. Dobry przykład to zapora Trzech Przełomów w Chinach, największa na świecie elektrownia wodna, której budowa wpłynęła nawet na prędkość obrotową naszej planety. The Island kwestionuje ślepą̨ wiarę̨ w postęp, bez brania pod uwagę konsekwencji środowiskowych.

Projekt prezentowany jest we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie.

Małopolski Ogród Sztuki