AVnoc

7 / 10 | 20:00 Bilety | Going. / 30 zł Hevre+1
587KB

34KB

Panorama | TS/CN

  FR

Panorama to spektakl audiowizualny 360° w wykonaniu paryskiego duetu TS/CN, który tworzy Valentin Fayaud i Nicolas Michel. Seria cyfrowych fragmentów rozwija się w złożonych środowiskach. Hybrydowy materiał jest tworzony i zniekształcany przez dźwięk, który generuje wciągające i hipnotyzujące cyfrowe krajobrazy.

Projekt prezentowany jest we współpracy z Instytutem Francuskim w Warszawie.


36KB

Lux Spectris | Iury Lech

  ES

Lux Spectris is an immersive AV performance with generative and audio reactive visuals that constructs an hypnothic shift into the core of a microscopic scale of the optical and aural micro collisions and fluctuations, just like the universe concept, were no matter their dimensions it’s all composed of the tiniest pieces of substance.
These visual and sound scannings on an atomic, molecular and supramolecular scale, allows the conditions for a quantum leap towards the awareness of the audience and a comprehensive tuning with the live audiovisual electronic art process.

Projekt prezentowany jest we współpracy z Instytutem Cervantesa w Krakowie.


287KB

Postapokaliptyczny spektakl audiowizualny, ukraińsko-niemieckiego duetu. Artyści przenoszą nas w ponury dystopijny świat, który stoi w opozycji do natury i ludzkości.
Spektakl jest ostrzeżeniem i wyraźną krytyką antropocenu, który przyspiesza eksploatację zasobów i zakłada całkowite zniszczenie ekosystemów, które nie mają wartości ekonomicznej. Ludzkość przybrała rolę biocenotycznego agresora – nowego gatunku, który adaptuje i wykorzystuje swoje środowisko do własnych potrzeb. Spektakl kończy się ostrożnym optymistycznym akcentem, sugerującym możliwość palingenezy. W tym celu musimy odnowić naszą więź ze środowiskiem, w którym żyjemy i odnaleźć harmonię w nas samych jako gatunku i wraz z całym światem.

Materiał wizualny został stworzony w wirtualnej rzeczywistości przy użyciu hełmu Oculus Quest VR. Przestrzenne obrazy z Połtawy na Ukrainie, są modyfikowane w czasie rzeczywistym w programie do malowania Tilt Brush. Elektroniczny akompaniament muzyczny Tidiane tworzy na syntezatorze Prophet ’08.

 

Prezentacja projektu została dofinansowana przez Fundusz Stabilizacyjny Goethe Institut – inicjatywę wspierająca organizacje kulturalne i edukacyjne na Ukrainie, w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej oraz Azji Środkowej dotkniętych skutkami wojny ukraińskiej.